Certificaat

Vertrouwen door het Zilveren keurmerk ter goedkeuring!

Vertrouwen door het Zilveren keurmerk ter goedkeuring!

Allianz Nederland
Allianz Nederland

Meer

Minder


Authentieke beoordelingen
over de afhandeling van schade van een autoverzekering

  • Beoordelingsdatum
    (nieuwste eerst)
  • Beoordelingsdatum
    (oudste eerst)
  • Beoordeling
    (hoogste eerst)
  • Beoordeling
    (laagste eerst)
De schade is niet helemaal goed uitgevoerd, op de deurklink is nog beschadiging te zien. Kwamen we pas thuis achter. En wij vinden de afstand naar de herstel garage te groot.
Afspraak maken ging prima, echter bij aankomst bleek dus niks geregeld te zijn moest een tweede afspraak komen. Tweede afspraak gekomen, bij inleveren auto (huur eigen kosten) was het niet goed doorgecommuniceerd intern wat ff niet leuk was. verder qua werk en uitvoering is het een prima werekplaats. Ik snap ook dat foutjes kunnen voorkomen maar vind het vervelend dat het nu bij mij al twee keer op rij is bij maken van een afspraak (eerste keer banden, tweede keer voorruit)Dus al in al ff afschudden en weer door...
Ik heb op een dag drie brieven van Allianz ontvangen dat de schade in behandeling is genomen en is afgewikkeld.Dit kan ook makkelijk in een brief.
In eerste instantie er niet aan gedacht dat de schade wel eens verzekerd was. Na contact met Allianz is het proces opgepakt en in behandeling genomen. Het hele proces heeft een maand geduurd, lijkt me wat lang voor schade aan een zijruit waar de factuur van de dealer al was bijgesloten.
Snel en duidelijk
Ik vind het proces moeilijk. Is het sturen van een schadeformulier zonder telefonische melding voldoende. Moet vervolgens worden gewacht op opdrachten/vragen van Allianz?
Frits Beckers
Doordat in het begin niet duidelijk was of de glasschade beperkt bleef tot enkel reparatie van de ster of een nieuwe ruit moest ik zo lang wachten dat de ster een scheur werd en alsnog de ruit besteld moest worden en daar ging ook weer tijd overheen en ik durfde met een scheur geen verre rit te maken
geen bijzonderheden, procedure is makkelijk doorlopen. De werkzaamheden zijn overigens ook zeer netjes uitgevoerd door de dealer.
Sandra Roos- Boeren
Ik ben blij dat ik zo goed ben geholpen. Er wordt meegedacht.
Ik moest heel vaak zelf erachteraan bellen om wat info te krijgen na mijn telefoontjes werd ik wel geholpen. Het ging merendeels over de waardevermindering ene keer was er geen sprake van waardevermindering en de ene keer wel weer.

Loading...

Het eKomi zegel